Jak żyć po zdradzie?
 

Czy da się żyć po zdradzie?

Jak żyć po zdradzie

Jeżeli zauważyłeś jakieś zmiany w zachowaniu żony, dające Ci podstawy do przypuszczeń, że doszło z jej strony do zdrady, postaraj się w racjonalny sposób wyjaśnić tę sytuację. Czasem może wystarczyć spokojna i szczera rozmowa. Ale gdy nie da Ci ona pewności, w dodatku może wchodzić w grę pojawienie się dziecka, sięgnij po bardziej obiektywne metody – nowoczesne badania genetyczne. Ich wyniki dadzą szansę na podjęcie ważnych decyzji dotyczących Waszego dalszego wspólnego życia.

Tego dowiesz się z artykułu:

Jakie są oznaki zdrady?

W sytuacji zdrady ze strony żony relacje w Waszym związku mogą ulec widocznej i odczuwalnej zmianie. W takim przypadku kobieta czasem zachowuje się ekstremalnie. Albo zwiększa dystans w stosunku do partnera życiowego, albo z poczucia winy stara się wynagrodzić mu swoją nielojalność traktowaniem go z większą czułością niż poprzednio.

Mogą dojść do tego tajemnicze telefony, ukrywane smsy i maile, mijanie się z prawdą odnośnie do celu wyjścia z domu. Gdy w dodatku zauważysz, że Twoja żona nagle stara się uatrakcyjnić swój wygląd i dąży do większej swobody i niezależności w związku, postaraj się sprawdzić, jakie są tego faktyczne przyczyny.

Jak żyć po zdradzie? Zyskaj pewność.

Zmiany w zachowaniu żony trudno jest z góry interpretować jednoznacznie. Być może u ich podłoża leżą jakieś inne niż zdrada pobudki. Jeżeli uważasz, że możesz liczyć na jej szczerość, porozmawiaj z nią o tym.

W przeciwnym wypadku możesz wykonać test zdrady. Będzie to wymagało od Ciebie dostarczenia do laboratorium próbek materiału biologicznego pochodzącego z pościeli lub bielizny żony. Mogą się na nich znaleźć ślady obcego nasienia.

Dla porównania przez specjalistę z Twoim DNA przekaż również próbkę pobraną z wymazu błony śluzowej Twojego policzka, albo używaną przez Ciebie szczoteczkę do zębów. Takie badanie genetyczne wykaże, czy na ciele żony znajdowały się jakieś pozostałości bliskiego kontaktu z innym mężczyzną.

Jeśli nie jesteś pewien, czy jesteś ojcem urodzonego przez żonę dziecka, możesz wykonać również test na ojcostwo. Jest to dla dziecka badanie całkowicie bezinwazyjne. Wystarczy, że przekażesz używany przez dziecko smocze  albo jego włosek z cebulką. Porównanie DNA dziecka z Twoim, wykaże, czy jesteś ojcem.

Jak wybaczyć zdradę? Pomoże psycholog.

Jeżeli zależy Ci na utrzymaniu związku i jesteś gotów wybaczyć zdradę, zwróć się do psychologa, który służy pomocą w sytuacjach kryzysowych. Psycholog wyjaśni Ci mechanizmy i uwarunkowania zdrady.

Pomoże Ci uporać się z negatywnymi emocjami i znaleźć optymalne rozwiązania sprzyjające radzeniu sobie z całą sytuacją. Najlepiej będzie, jeśli do psychologa zgłosisz się wraz z żoną.

Specjalista pomoże poprawić Wasze relacje, dzięki czemu, pomimo zdrady, związek będzie mógł przetrwać. Badania genetyczne służą określeniu wszystkich niewyjaśnionych wcześniej aspektów i w ten sposób pomagają w zaplanowaniu dalszych etapów życia.

 

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA