Jak zajść w ciążę i na co zwrócić uwagę? Ciekawe porady.
 

Jak zajść w ciążę i na co zwrócić uwagę?

Decyzja zapadła – postanowiliście zostać rodzicami. Jednak jak zajść w ciążę szybko i bezpiecznie? Trzeba pamiętać, że tylko niektórym parom poczęcie udaje się w ciągu pierwszych dwóch miesięcy starań i, wbrew pozorom, nie jest to takie proste. O ile nasz wpływ na sam proces zapłodnienia jest ograniczony, pamiętajmy, że możemy próbować go przyspieszyć.

jak zajść w ciążę

Wasze zdrowie na pierwszym miejscu

Chcąc zostać rodzicem należy pamiętać, że zdrowie obojga partnerów jest tak samo ważne. Aby Wasze starania zakończyły się sukcesem, należy zapomnieć o alkoholu i papierosach, gdyż wszelkie używki mają niszczący wpływ na jakość plemników i komórek jajowych, a o rozwijającym się płodzie nie zapominając. Podczas prób zajścia w ciążę nie zapominajmy o prawidłowej wadze ciała, tutaj nie powinna ona być ani zbyt wysoka, ani też za niska. Zbilansowana dieta, odpowiednio wcześniej przyjmowany kwas foliowy oraz aktywność fizyczna, to elementy na które przyszli rodzice powinni zwrócić szczególną uwagę.

Przeczytaj też: Ciąża tydzień po tygodniu

Jakie badania warto zrobić starając się o dziecko?

Jeśli zastanawiasz się jak zajść w ciążę, pamiętaj, że jeszcze przed rozpoczęciem faktycznych starań należy poddać się szeregowi podstawowych badań, takich jak. morfologia krwi, ogólne badanie moczu, poziom glukozy we krwi oraz badania poziomu przeciwciał różyczki, toksoplazmozy i żółtaczki typu B. Można też wykonać badanie poziomu hormonów w organizmie i kontrolne USG, które pozwoli wykluczyć u przyszłej mamy wady anatomiczne narządów rodnych. W określonych przypadkach lekarz może skierować na dodatkowe badania genetyczne.

To może Cię zainteresować: Dlaczego bycie ojcem to powód do dumy? 5 najważniejszych powodów

Kiedy sam seks nie wystarcza

Kiedy i jak zajść w ciążę? Często nasze starania idą na marne, dlatego trzeba wiedzieć kiedy najlepiej uprawiać seks, aby poczęcie było udane. Owulacja (jajeczkowanie) czyli moment uwolnienia do jajowodu komórki jajowej trwa tylko przez kilka dni w ciągu całego cyklu i tylko wtedy ciało kobiety jest zdolne do poczęcia. Wyznaczenie owulacji nie jest zadaniem tak prostym jak się wydaje. Jajeczkowanie zwykle przypada na 14 dzień cyklu, jednak tylko przy cyklach 28 dniowych. Jeżeli cykl jest dłuższy, bądź krótszy, należy bacznie obserwować ciało. O owulacji świadczy choćby podwyższona temperatura i zmiana wyglądu śluzu szyjkowego.

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA