Test na ojcostwo - najważniejsze informacje
 

Test na ojcostwo – najważniejsze informacje

Jak się robi testy na ojcostwo, Po co robić testy na ojcostwo, Kiedy robić testy na ojcostwo, Co dają testy na ojcostwo

W niektórych sytuacjach konieczne jest wykonanie tekstu na ojcostwo. Jest to bardzo proste badanie, które pozwoli potwierdzić, czy zaprzeczyć biologiczne ojcostwo danego mężczyzny.

Jak się robi testy na ojcostwo?
Po co robić testy na ojcostwo?
Kiedy robić testy na ojcostwo?
Co dają testy na ojcostwo?

Jak się robi testy na ojcostwo?

Test na ojcostwo jest bardzo prosty i inwazyjny. Nie wiąże się z żadnymi dolegliwościami bólowymi. W dzisiejszych czasach można go zrealizować na odległość, wysyłając pocztą próbki lub wykonać go stacjonarnie, w laboratorium.

Do testu wykorzystuje się materiał biologiczny, który pochodzi od dziecka oraz domniemanego ojca. Zazwyczaj jest to wymaz z policzka, które pobiera się specjalnymi patyczkami. Ale wykorzystane mogą być także próbki krwi lub np. włosy.

Po co robić testy na ojcostwo?

Test na ojcostwo wykonuje się, aby potwierdzić, czy dany mężczyzna jest ojcem dziecka. Jest to bardzo pomocne, kiedy np. matka nie jest pewna, który z jej partnerów jest ojcem, lub kiedy dziecko zostało poczęte w wyniku gwałtu. Często przeprowadzenie tekst na ojcostwo, pozwala przeprowadzić różne sprawy sądowe jak np. rozwody, sprawy o ustalenie lub unieważnienie ojcostwa czy o alimenty.

Kiedy robić testy na ojcostwo?

Testy na ojcostwo, można wykonać już w drugiej dobie życia malucha. Jednak nie wszyscy wiedzą, że badanie można także przeprowadzić w czasie ciąży. Jest to możliwe już w 8 tygodniu życia płodowego. Test przebiega bezinwazyjnie i jest całkowicie bezpieczny zarówno dla matki jak i dla dziecka. Wynik tego badania, jest tak samo pewny jak w przypadku testów przeprowadzonych po porodzie.

Co dają testy na ojcostwo?

Badania na ojcostwo pozwalają niemal w stu procentach przekonać się, czy ojcem dziecka jest dany mężczyzna. W przypadku większej ilości możliwych kandydatów ma to bardzo duże znaczenie. Ponadto dzięki, przeprowadzeniu takiego badania, zarówno matka jak i ojciec, mogą odzyskać spokój i cieszyć się pewnością, co do tego kto jest biologicznymi rodzicami. Testy na ojcostwo często przydają się w przypadku porwań dzieci i odnalezienia ich po latach.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA