Pięta achillesowa związku - oznaki zdrady
 

Pięta achillesowa związku – oznaki zdrady

Zdradę można poczuć na własnej skórze w wielu sytuacjach życia codziennego. Natomiast jeden z jej rodzajów występuje najczęściej – niewierność w związku. Nigdy nie można mieć stuprocentowej pewności, że ten problem ominie nas szerokim łukiem. Niektórzy świadomie decydują się na odstępstwo od powszechnie ustalonej normy. Nie mają ani jednej chwili zawahania przed złamaniem drugiej osoby pod względem emocjonalnym oraz odejściem od wszelkich wartości moralnych. Najpodlejszym zachowaniem wykazują się zdrajcy, którzy zachowują milczenie i nie przyznają się do popełnionego występku. Okłamują oni swoją obecną drugą połówkę, która przez cały czas im ufa. Czy to wszystko? Nie tylko. Zdarza się, że zatajają prawdę również przed osobą, z którą dopuścili się takiego czynu.  

Oznaki zdrady – jak rozpoznać niewierność partnera ?
Oznaki zdrady – jak pogodzić się ze zdradą ?
Oznaki zdrady – czy warto dążyć do konfrontacji?
Oznaki zdrady – jak duża jest szansa, że zrobi to ponownie? 

Oznaki zdrady – jak rozpoznać niewierność partnera? 

Wbrew pozorom, pierwsze oznaki zdrady nie są trudne do zauważenia. Jeżeli żyjemy z daną osobą pod jednym dachem, albo chociażby spędzamy z nią dużo wolnego czasu – to prędzej czy później zagadka zostanie samodzielnie rozwiązana. Często może następować ogromna zmiana zachowania, która daje nam podstawy do podejrzeń. Warto jednak przyjrzeć się temu z bliższej perspektywy.

Przede wszystkim, osoba mająca coś na sumieniu, może zwiększać dystans w relacji. Na czym to polega? Przeważnie na naszych oczach zaczyna się oddalać. Jest nam bliska, ale jednocześnie daleka. Na początku przestaje podchodzić entuzjastycznie do rzeczy, które wcześniej robiła z nami chętnie. Czasami możemy zauważyć, że ignoruje połączenia, a zapytana o osobę – kłamie lub mówi, że to nikt ważny. Tutaj warto zdać się na mowę ciała. Przeważnie widać gołym okiem, że coś jest nie w porządku.  Następnie, widzimy daną osobę coraz mniej. Jednego dnia wychodzi z domu, ponieważ “musi coś załatwić”, a taka sytuacja zaczyna pojawiać się notorycznie. W końcu przychodzi etap, gdzie samemu zaczyna się kwestionować sens trwania w takiej relacji.

Załóżmy, że z dnia na dzień twoja druga połówka zaczyna o siebie dbać w niepodobnym do niej stopniu (bez mówienia tobie o takim zamiarze).  Może kupiła karnet na siłownię, zmieniła kolor włosów, zaczęła bardziej zwracać uwagę na ubiór? Tutaj, najlepiej zapytać się tej osoby, dlaczego zdecydowała się na taki krok. W odpowiedzi na to pytanie – najłatwiej będzie rozpoznać kłamstwo. Może nastąpić taka sytuacja, że partner stanie się wybuchowy lub po prostu się zdenerwuje. Tutaj powinna zapalić się nam czerwona lampka, bo to zwykłe pytanie, nie powinno wzbudzać w nikim takich skrajnych emocji.

A co w sytuacji, jeżeli nagle partner zaczyna obdarowywać nas kosztownymi prezentami lub staje się przesadnie miły? Czasami jest to już tak nachalne, że zaczyna wywoływać sprzeczne emocje. Jeżeli ta osoba nigdy wcześniej nie robiła takich rzeczy, to może dawać nam to powody do obaw. W większości przypadków – mogą to być oznaki zdrady. Warto zachować czujność i nie dać sobą manipulować. Zdrajcy często chcą, w taki sposób, pozbyć się pożerającego ich poczucia winy.

Oznaki zdrady – jak pogodzić się ze zdradą?

Uświadomienie sobie, że zostało się zdradzonym, jest zawsze niezwykle trudne. Niezależnie od tego, czy spędziło się razem dziesięć lat, trzy lata, rok lub kilka miesięcy – zawsze boli tak samo. Warto dać sobie czas. O co dokładnie chodzi? Należy sobie uświadomić, że ta osoba nie była warta naszego czasu. Nie mogliśmy jej też na siłę zatrzymać przy sobie. Nie jest możliwe całkowite pozbycie się smutku i zranienia w jeden dzień. Może to trwać nawet miesiącami, jednak nie ma w tym nic złego. Nie można wywierać na sobie presji, tylko przepracować problem we własnej głowie. Jeżeli ból jest na tyle silny, że nie jesteśmy w stanie się go samodzielnie pozbyć, to warto udać się do specjalisty. Z pewnością pozwoli to wrócić na właściwe tory. Jeżeli życie wydawało się wcześniej bezsensowne, ponieważ nie było tej ważnej osoby obok, to z powrotem zaczyna nabierać barw i sprawiać, że jesteśmy szczęśliwi.

Oznaki zdrady – czy warto dążyć do konfrontacji?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to zagadnienie. Każdy człowiek jest inny i pragnie czegoś odmiennego w swoim życiu. Jeżeli czujemy potrzebę, aby dążyć do konfrontacji, to jak najbardziej powinniśmy to zrobić. Pozwala to na wyrzucenie wszystkich swoich myśli i spostrzeżeń, na co później może nie być okazji. Warto słuchać wewnętrznego głosu serca, bo mamy pewność, że potem nie będziemy żałować tego, czego nie zrobiliśmy.

Oznaki zdrady – jak duża jest szansa, że zrobi to ponownie? 

Szansa na to, że zdrajca ponownie dopuści się takiego występku, jest bardzo duża. Wiele związków, w których doszło do wybaczenia tego czynu – i tak się rozpadło, bo partner nie nauczył się na swoich błędach i nie wykorzystał szansy danej mu przez drugą połówkę. Ludzie często przybierają różne maski, ale wewnątrz tak naprawdę się nie zmieniają. Jeżeli coś takiego się zdarzy, to jest niezwykle rzadkim przypadkiem. Przez jakiś okres czasu, dana osoba może udawać, że jej zachowanie uległo poprawie, ale będzie to robić do czasu, gdy z powrotem zaskarbi sobie nasze zaufanie. Ponadto, zdrada świadczy o tym, że partner nie liczy się z emocjami drugiej persony i nie czuje tego co wcześniej. W takim razie – dlaczego miałby nie zdradzić drugi raz? 

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA