Oznaki zdrady - jak poznać czy partner Cię zdradza?
 

Oznaki zdrady – jak poznać czy partner Cię zdradza?

Zaufanie to niewątpliwie podstawa udanego związku. Pomimo to, wiele osób poddaje w wątpliwość wierność swojego partnera. Czasami obawy te są uzasadnione, czasami nie. Jak zatem poznać, że druga połowa nie jest uczciwa? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w dalszej części artykułu. Zachęcamy do lektury. 

Oznaki zdrady – zachowania świadczące o możliwości zdrady
Oznaki zdrady – czy zdrada na zawsze przekreśla związek ?
Oznaki zdrady – jak się pogodzić ze zdradą partnera ?
Oznaki zdrady – czy zrobi to ponownie ?

Oznaki zdrady – zachowania świadczące o możliwości zdrady

Jeśli chodzi o oznaki zdrady, to można wymienić ich naprawdę wiele. To, co niewątpliwie powinno budzić niepokój, to zmiana w zachowaniu partnera. I nie chodzi tu jedynie o oziębłość, ale również nadmierną, niespotykaną dotąd troskę. Jeżeli zatem zaobserwujemy znaczącą różnicę w codziennym zachowaniu naszej drugiej połowy, to możemy przypuszczać, że ma ona swoje głębsze podłoże. Niepokojące są również takie zachowania partnera, jak: nadmierne dbanie o swój wygląd, ukrywanie telefonu komórkowego, zmiana hasła do komputera, unikanie fizycznej bliskości czy spędzanie sporej ilości czasu poza domem.

Oznaki zdrady – czy zdrada na zawsze przekreśla związek?

Kiedy zauważymy już pewne oznaki zdrady partnera, pojawia się pytanie – co dalej robić? Czy potwierdzona niewierność, powinna być powodem do zakończenia związku? Otóż tak naprawdę jest to indywidualna kwestia każdego z nas. Są bowiem osoby, które potrafią wybaczyć tzw. skok w bok i od nowa obdarzyć zaufaniem partnera. Są jednak i takie, dla których brak wierności to podstawa do zakończenia związku.

Oznaki zdrady – jak się pogodzić ze zdradą partnera?

To, czy wybaczymy zdradę, czy nie, to nasza indywidualna sprawa. Nierzadko zdarza się jednak tak, że osoba, która da szansę swojej drugiej połowie, nie potrafi jednak jej zaufać i wciąż dostrzega w zachowaniu partnera oznaki zdrady. Często także szuka winy w sobie i uważa, że to ona przyczyniła się do tego, że jej mąż, żona czy narzeczony, wdali się w relację z kimś innym. W takiej sytuacji, najlepiej udać się na terapię do psychologa i przepracować z nim ten temat.

Oznaki zdrady – czy zrobi to ponownie

Ciężko jednoznacznie stwierdzić czy partner, który raz dopuścił się zdrady, zrobi to ponownie. W wielu przypadkach może tak się zdarzyć, ale nie jest to oczywiście pewne. Wszystko bowiem zależy od tego, jakie wartości i postanowienia ma osoba, która zdradziła.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA