Jak rozpoznać zdradę oraz jak sobie z nią poradzić?
 

Jak rozpoznać zdradę oraz jak sobie z nią poradzić?

Zdradzają kobiety oraz mężczyźni, starsi i młodsi, niezależnie od statusu, zarobków czy miejsc pochodzenia. Zdrada to podobnie jak miłość, pewna decyzja, która ma swoje powody, ale również skutki. Przyjrzyjmy się bliżej czym jest zdrada, jakie są oznaki zdrady oraz skoro już o niej wiemy, to co z tym należy zrobić.

Jak wyglądają pierwsze oznaki zdrady?
Oznaki zdrady – kto zdradza częściej, kobiety czy mężczyźni?
Oznaki zdrady – wiesz już o zdradzie, co dalej?
Oznaki zdrady – jak poradzić sobie psychicznie ze zdradą?

Jak wyglądają pierwsze oznaki zdrady?

Nie zawsze łatwo jest rozpoznać zdradę, często osoba zdradzająca dobrze się maskuje, w związku z czym ciężko może być dostrzec i rozpoznać oznaki zdrady, a zdarza się również, iż osoba zdradzana nie chce sama wiedzieć, że może być oszukiwana i cały czas chce wierzyć, że wszystko jest w należytym porządku. Objawami, czyli oznakami zdrady, które najczęściej się pojawiają mogą być: inne zachowanie partnera, jakby na niczym mu nie zależało, partner coraz większą uwagę przywiązuje do budżetu, woli rozliczać się z każdej złotówki, przestaje potrzebować towarzystwa partnera, cały czas trzyma telefon przy sobie i spędza w domu mniej czasu niż wcześniej.

Oznaki zdrady – kto zdradza częściej, kobiety czy mężczyźni?

Według przeprowadzonych badań to częściej zdradzają mężczyźni, bo jest to aż 61,4%, przy 38,4% kobiet. Ciekawostką jest, że zupełnie inaczej wygląda takie badanie przeprowadzone w dużych miastach, tam bowiem te proporcje odwracają się i to 63% kobiet dopuszcza się zdrady, przy 37% mężczyzn.

Oznaki zdrady – wiesz już o zdradzie, co dalej?

Po rozpoznaniu oznak zdrady, warto jest niezwłocznie porozmawiać z bliskimi przyjaciółmi lub rodziną, ale także udać się do psychologa. W przypadku chęci odbudowania związku warto skorzystać z terapii dla par, która może pomóc naprawić relację. Terapia może być również dobrym rozwiązaniem na to by samemu poradzić sobie ze zdradą i rozstaniem.

Oznaki zdrady – jak poradzić sobie psychicznie ze zdradą?

Ważne jest aby zachować spokój w głowie, choć szczególnie na początku, przy pierwszych zauważonych oznakach zdrady, nie musi to być wcale łatwe. Zdrada może wiązać się z utratą pewności siebie lub wpadnięciem w depresję. Najlepiej po rozstaniu zadbać o samego siebie, mając więcej czasu możemy nabrać dystansu do świata, spędzić więcej czasu z przyjaciółmi oraz rodziną lub odnaleźć nową pasję, co pozwoli nam zapomnieć o zdradzie.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA