Jak poradzić sobie ze zdradą w małżenstwie?
 

Jak poradzić sobie ze zdradą w małżenstwie?

Zdrada spotyka wiele par. Nie zawsze jest to wyłącznie chwilowa utrata kontroli – często sytuacja przeradza się w romans. Oznaki zdrady można rozpoznać, chociaż niektóre osoby potrafią skutecznie ukrywać swoje uczucia. Warto podkreślić, że nawet najlepiej skrywany romans w większości przypadków wychodzi na jaw.

Oznaki zdrady – czy można skutecznie ukryć zdradę?
Oznaki zdrady – kiedy zaczyna się zdrada?
Oznaki zdrady – jak radzić sobie ze zdradą?
Oznaki zdrady – jak zdrada w małżeństwie wpływa na dzieci?

Oznaki zdrady – czy można skutecznie ukryć zdradę?

Osoby zdradzające partnera mogą się bardzo łatwo wydać, szczególnie jeśli jakiś szczegół przykuje uwagę partnera lub osoby postronnej. Nie oznacza to jednak, że zdrada jest zawsze ujawniana – wiele osób bardzo dobrze maskuje swoje działania. Zwykle są to osoby, które zdradzają często i wiedzą z jakich wymówek mogą korzystać. Wystarczy jednak chwila nieuwagi, by oznaki zdrady ujrzały światło dzienne.

Oznaki zdrady – kiedy zaczyna się zdrada?

Zdrada jest pojęciem względnym i każda para może mieć inne granice dla tej sytuacji. Dla jednych zdrada zaczyna się już na etapie flirtu, dla innych dopiero na etapie kontaktu cielesnego. Z tego powodu ciężko sprecyzować pojęcie zdrady, jednak nie ma wątpliwości, że kontakty intymne czy pocałunki z całą pewnością można określić mianem „skoku w bok”.

Oznaki zdrady – jak radzić sobie ze zdradą?

Osobie zdradzonej ciężko jest zmierzyć się z prawdą – często wypiera się informacje o tym, że partner zdradził. Jest to ciężka sytuacja i jeśli oznaki zdrady są jednoznaczne to należy podjąć decyzję odnośnie dalszego trwania związku. Zdrada jest tak traumatycznym wydarzeniem, że niektóre osoby potrzebują pomocy psychologa, by zmierzyć się z trudną rzeczywistością.

Oznaki zdrady – jak zdrada w małżeństwie wpływa na dzieci?

Zdrada zawsze odbija się na dzieciach, nawet jeśli para decyduje się na wybaczenie. Kontakty nie są już takie, jak kiedyś – dzieci to widzą i udziela im się atmosfera panująca w domu. Zdrada często wiąże się z awanturami i wyprowadzką jednego z rodziców – dla dzieci jest to traumatyczne wydarzenie, które może mieć wpływ na problemy z zachowaniem czy z nauką u dziecka. Warto pamiętać o tym, że zdrada rodzica dotyka również dziecko.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA