Zdrada jest jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu małżeństw czy związków nieformalnych. Skok w bok zazwyczaj wychodzi na jaw, szczególnie że oznaki zdrady ciężko jest ukrywać. W celu wykrycia romansu można wynająć detektywa, jednak często wystarczy dokładna obserwacja partnera oraz jego zachowania.
Oznaki zdrady – jakie są sygnały zdrady ?
Oznaki zdrady – dlaczego ktoś zdradza ?
Oznaki zdrady – czy jednorazową zdradę warto wybaczyć ?
Oznaki zdrady – jak porozmawiać z osobą u której podejrzewa się zdradę ?
Oznaki zdrady – jakie są sygnały zdrady?
Zdrada może przejawiać się na wiele sposobów, chociaż zazwyczaj obserwuje się typowe oznaki. Może to być nagłe dbanie o wygląd, poprawa nastroju, odbieranie tajemniczych telefonów i wiadomości, znikanie z domu pod byle pretekstem. Oznaki zdrady można rozpoznać poprzez obserwację partnera – zwykle nie jest trudno zauważyć zmiany zachowania, które są nagłe i nie mają wyraźnej przyczyny.
Oznaki zdrady – dlaczego ktoś zdradza?
Ciężko jest określić, dlaczego dochodzi do zdrady. Może to być chwilowe zauroczenie, nuda w związku, niskie poczucie własnej wartości, szukanie łatwej rozrywki. Do zdrady może dochodzić również w wyniku wpojenia niewłaściwych wzorców już od dzieciństwa. Każda zdrada ma jakąś przyczynę, o której najlepiej wiedzą osoby dopuszczające się romansu.
Oznaki zdrady – czy jednorazową zdradę warto wybaczyć?
Kiedy oznaki zdrady są jednoznaczne i dochodzi do wykrycia romansu, para staje przed wyjątkowo trudną sytuacją. Osoba zdradzana musi podjąć decyzję odnośnie dalszej możliwości trwania związku. Nie każdy jest w stanie wybaczyć zdradę, dlatego nie można jednoznacznie określić, czy warto zapomnieć i próbować żyć normalnie. Należy wcześniej zadać sobie pytanie – czy partner/partnerka nie dopuszczą się zdrady po raz kolejny?
Oznaki zdrady – jak porozmawiać z osobą u której podejrzewa się zdradę?
Oznaki zdrady mogą wskazywać na romans w toku lub sytuację, która zbliża do skoku w bok. Czasem warto postawić sprawę jasno i wyjawić swoje podejrzenia – takie postawienie kogoś „pod ścianą” może zmusić do wyjawienia prawdy i możliwe, że stanie się bodźcem do zmiany zachowania. Na pewno nie warto rozmawiać ogólnikami czy podpytywać drugiej strony, może to wywołać jedynie podejrzenia.