Gdzie można kupić? Ile kosztuje? Czy jest wiarygodny?
 

Gdzie można kupić? Ile kosztuje? Czy jest wiarygodny?

Test na ojcostwo w aptece - gdzie można go kupić, Ile kosztuje test na ojcostwo w aptece, Czy test na ojcostwo z apteki jest wiarygodny i pewny, Test na ojcostwo w aptece - jaki ma termin ważności

Mowa tu o teście na ojcostwo w aptece. Większość z nas wie, że coś takiego istnieje jednak podchodzi do tego z dużym dystansem oraz dozą niepewności. Czy badanie, które można kupić w aptece da nam 100% pewności oraz jak dużo będzie nas to kosztować? Jeśli nasuwają ci się takie pytania znajdziesz na nie odpowiedź w tym artykule.

Test na ojcostwo w aptece – gdzie można go kupić?
Ile kosztuje test na ojcostwo w aptece?
Czy test na ojcostwo z apteki jest wiarygodny i pewny?
Test na ojcostwo w aptece – jaki ma termin ważności?

Test na ojcostwo – gdzie można go kupić?

Możemy go kupić w dowolnej aptece lub zamówić przez internet i wybrać jedną z opcji odebrania przesyłki. Jednak ludzie dosyć często myślą, że taki test będą mogli wykonać od ręki w domowym zaciszu i już tego samego dnia będą znali wyniki testu. Otóż nic bardziej mylnego! W samym zestawie, w zależności od ceny produktu dostaniemy m.in. sterylne wymazówki, szczegółową instrukcję obsługi, dokumenty zlecenia badania, rękawiczki oraz opłaconą kopertę na próbki, którą będziemy mogli przekazać bezpłatnemu kurierowi.

Ile kosztuje test na ojcostwo w aptece?

Sam zestaw do zebrania próbek oscyluje przeważnie od 50 zł do 77 zł. Do tego należy jeszcze doliczyć koszt badań laboratoryjnych, tutaj już każde z laboratorium genetycznego posiada indywidualną cenę. Cena za ten rodzaj usług waha się od 600 zł do nawet 2400 zł. Wpływ na cenę może mieć wiele czynników, od ilości porównywanych próbek po trudności w ich analizie.

Czy test na ojcostwo z apteki jest wiarygodny i pewny?

Każdy kupiony test na ojcostwo w aptece jest wiarygodny. Główną rolę odgrywa tu badana ilość tzw. markerów. Innymi słowy im większa ilość wymazów tym większa wiarygodność oraz pewność. Zwłaszcza gdy w badaniu nie są uwzględniane próbki matki.

Test na ojcostwo w aptece – jaki ma termin ważności?

Zakupiony test na ojcostwo w aptece nie ma terminu ważności, najważniejszy jest czas dostarczenia wymazów do badania. Większość laboratoriów zaleca aby próbki przesłać najpóźniej 2-3 dni po pobraniu. Również istotną rzeczą jest aby odpowiednio przechowywać wymazy. Najlepiej trzymać je w suchym i zaciemnionym miejscu. Nie możemy zapominać o tym aby wymazy nie miały styczności z inną osobą niż badana oraz z niesterylną nawierzchnią.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA