Badania na ustalenie ojcostwa mogą przynieść rodzinie wiele dobrego. Dzięki nim zyskujemy pewność co do łączących nas z bliskimi więzi. Zapewniają one nam to, czego wszyscy pragniemy przebywając w gronie rodziny – poczucie jedności i bezpieczeństwa. Pewność jaką dają badania ojcostwa staje fundamentem pod budowę lepszych i szczerszych relacji z krewnymi.
Badania na ustalenie ojcostwa mogą rozwiązać rodzinne problemy, spowodować, że wreszcie uwolnimy się od złych emocji. Dzięki temu możemy cieszyć się każdą chwilą spędzoną z bliskimi, zamiast zadręczać wątpliwościami. Jakie jeszcze korzyści niesie ze sobą to proste i komfortowe badanie?
Badania na ustalenie ojcostwa – dają dziecku szansę na lepszy rozwój
Każde dziecko musi mieć stworzone odpowiednie warunki, aby mogło harmonijnie się rozwijać. Maluch wychowujący w spokojnej, darzącej się szacunkiem rodzinie, otoczone miłością mamy i taty ma szansę lepiej funkcjonować. To najlepsza inwestycja w jego przyszłość. Żeby relacje w rodzinie były dobre potrzebna jest jednak pewność co do istnienia pokrewieństwa między jej członkami. Badania na ustalenie ojcostwa tę pewność dają.
Zobacz też: Jeszcze niemowlę czy już dziecko? Etapy rozwoju dziecka
Badania na ustalenie ojcostwa pozwalają odzyskać spokój i poczucie bezpieczeństwa
Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych wartości jakiej szukamy przebywając w otoczeniu rodziny. Bezpieczeństwo ma szczególnie znaczenie dla kobiet w ciąży, którym zależy, aby przez te 9 miesięcy jak najlepiej przygotować się do się do roli matki.
Stres wynikający z niepewnego ojcostwa bardzo często nie pozwala im jednak skupić się na tych przygotowaniach. Dodatkowo może mieć niekorzystny wpływ na rozwój dziecka. Ale kobieta ma szansę odzyskać spokój, wykonując test na ojcostwo w czasie ciąży. Jest on tak samo pewny, jak badanie wykonywane po porodzie.
Badania na ustalenie ojcostwa dają poczucie przynależności do rodziny
Każde dziecko powinno wiedzieć, kim są jego biologiczni rodzice. Jeśli nie damy mu tej wiedzy, będzie miało mętlik w głowie, będzie przestraszone i niepewne. Wszystkie te negatywne emocje, wynikające z braku poczucia przynależności do rodziny, zakłócą proces kształtowania się jego tożsamości, który jak wiemy, rozpoczyna się już w dzieciństwie. Dlatego tak ważna dla psychiki naszego dziecka jest pewność istnienia biologicznych relacji. Mogą ją zagwarantować tylko badania na ustalenie ojcostwa.
Badania na ustalenie ojcostwa dają mężczyźnie szansę stworzenia silnej więzi z dzieckiem
I możliwość utożsamiania się z nim. Mężczyźnie, pewnemu swojego ojcostwa łatwiej odnaleźć swoje miejsce w rodzinie. Biologiczne ojcostwo w pewien sposób wyznacza rolę, którą ma w niej pełnić – jest nią oczywiście rola ojca. Pewność ojcostwa ma ogromne znaczenie z psychologicznego punktu widzenia. Jest to nie tylko sprawa honoru. Potwierdzenie ojcostwa staje się dla wielu mężczyzn motywacją do wzięcia większej odpowiedzialności za dziecko, za jego wychowanie i dalszą przyszłość. I w tym przypadku badania na ustalenie ojcostwa stają się fundamentem pod budowanie silnej relacji z członkiem rodziny – relacji ojca z dzieckiem.
Badania na ustalenie ojcostwa pomagają porządkować sytuację prawną
Mając przed sobą wynik testu na ojcostwo mężczyzna może zaraz po porodzie (albo jeszcze przed narodzinami) iść do Urzędu Stanu Cywilnego i uznać dziecko za swoje. W ten sposób staje się jego prawnym opiekunem, może więc decydować w sprawach związanych z jego wychowaniem czy edukacją. Wynik tego badania często pomaga również parom w podjęciu decyzji o ślubie.
Badania na ustalenie ojcostwa dają szansę na „naprawienie” związku
Po badania na ustalenie ojcostwa sięgamy najczęściej wtedy, gdy zauważymy, że w naszym związku coś zaczyna się dziać. Kiedy w głowie pojawiają się podejrzenia o z zdradę i pytania: „Czy to na pewno moja córka?”, „Czy to na pewno mój syn?”.
Decyzja o teście na ojcostwo wcale nie musi raz na zawsze pogrzebać naszego związku, choć wielu tak myśli. Wręcz przeciwnie. Takie badanie często staje się okazją do szczerej rozmowy, do opowiedzenia sobie nawzajem o tym, co nam w tym związku nie pasuje i ostatecznie (bardzo często) do naprawy relacji.
Brak komentarzy, bądź pierwszy!