Badanie DNA cena – czy warto robić najtańszy test na ojcostwo?
 

Badanie DNA cena – czy warto robić najtańszy test na ojcostwo?

badanie dna cena

Ceny testów na ojcostwo zaczynają się nawet od 500 złotych. Czy warto jednak je wykonywać i czy na pewno ich wynik będzie całkowicie pewny? Badanie DNA cena – sprawdź, na co zwrócić uwagę i jak wybrać najlepszy test.

Badanie DNA cena – nie zawsze ta najniższa jest najlepsza…

Jeśli robisz badanie DNA cena jest dla Ciebie bardzo ważna. Warto zdać sobie jednak sprawę, że najtańsze laboratoria muszą po prostu na czymś oszczędzać… W przypadku testów na ojcostwo sprawdza się powiedzenie „co tanie, to drogie”. Zadaj sobie więc pytanie, czy chcesz oszczędzać na badaniu, którego wynik jest dla Ciebie tak istotny.

Badanie DNA cena – na czym mogą oszczędzać bardzo tanie placówki?

Aby wynik był jednoznaczny, laboratorium regularnie musi poddawać się kontrolom zewnętrznym i brać udział w badaniach biegłości. Jest to jednak dość kosztowne, dlatego nie wszystkie placówki się na to decydują. Równie ważne jest posiadanie akredytacji PCA.

Badania DNA cena – na czym jeszcze może oszczędzać laboratorium? Na przykład na szkoleniach dla pracowników czy odczynnikach – które przecież powinny być najlepszej jakości.

Badanie DNA cena – niska może być początkową

Niska cena badania DNA bywa ceną początkową. Później okazuje się, ze za wiele opcji (które powinny być w standardzie) trzeba po prostu dopłacić. Mogą to być profile genetyczne na wyniku, rezultat w j. polskim czy gwarancja na próbki (gdy okaże się, że trzeba przekazać kolejną, np. z powodu degradacji DNA). Być może początkowo niska cena okaże się więc dużo wyższa, gdy policzysz dodatkowo te wszystkie czynniki. Wybierz laboratorium, w którym nie ma ukrytych kosztów.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA